HIZLI MENÜ
 
KULLANICI REHBERİ
 

TALAS`TA BAYRAMLAŞMA


Talas`ta vatandaşlar belediyenin düzenlediği törende bayramlaştı. Törene AK Parti Kayseri Milletvekili Adayları Mustafa Elitaş ve İsmail Emrah Karayel de katıldı.

 

Osmanlı Evi`nde cuma namazı sonrası gerçekleşen ve Talas Belediye Başkanvekili Mustafa İnceok`un ev sahipliğini yaptığı buluşmada, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Başkanvekili İnceok, Talaslı vatandaşların bayramlarını kutlayarak kardeşliğin pekişmesine vesile olması temennisinde bulundu. AK Parti İlçe Başkanı Ragıp Dost, misafirlere "Hoş geldiniz" diyerek herkesin bayramını kutladı. 

AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı İsmail Emrah Karayel ise Kurban Bayramı`nda kutsal topraklarda meydana gelen izdiham sonucu hayatını kaybeden 753 kişiye Allah`tan rahmet dileyerek sözlerine başladı. Karayel, "Hac farizasını yerine getirirken hayatını kaybeden hacılara rahmet diliyorum. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Gazilere acil şifalar diliyorum" dedi. 

AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Mustafa Elitaş, CHP`nin itirazıyla Yüksek Seçim Kurulu`nun seçim şarkısının iptal edilmesini eleştirerek, "Onlar ancak siyasette besmeleyi kullandıkları için, ancak siyaset mecbur bıraktığında Allah`ın adını andıkları için bizim gibi mütedeyyin insanların -şimdi cumadan çıktık geldik- hep selam veririz. Allah`ın selamını birbirimize veririz alırız. Ve bir işe de başlarken `haydi bismillah` deriz. Bu bizim olağan bir yaşam tarzımız. Allahaısmarladık, Allah yardımcımız olsun deriz. Her lafımızda birbirimize Rabbimizin adını anarak iyi dileklerde bulunuruz. Allah adıyla başlamak için gayret gösteririz. Onlar ancak seçim zamanında akıllarına düştüğü için bunu yasaklatmaya kalkışmışlar. Fakat neyi yasaklatırlarsa yasaklattırsınlar bu milletin gönlünden, zihninden Allah adını alamayacaklar ve beslemesiz de bir işe başlamasına engel olamayacaklar" diye konuştu.Ekleme Tarihi:

  25.09.2015 15:11:13

Haberi Yazdır:

  İçeriği Yazdır

Okunma:

  4114