×
SON ÇANAKKALE GAZİSİ’NİN OĞLU TALAS BELEDİYESİ’NDE

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, son Çanakkale Gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz ve beraberindekileri makamında ağırladı.

Yamandede İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Seyfullah Tengizler ile birlikte Başkan Yalçın’ı ziyaret eden Turgut Kaçmaz, ziyaret sırasında babası Gazi Hüseyin Kaçmaz’ı kısaca anlattı. Babası Hüseyin Kaçmaz’ın Balkan, Çanakkale ve Dumlupınar savaşlarında kahramanca mücadele ettiğini ifade eden Turgut Kaçmaz, babasının en son vefat eden Çanakkale Gazisi olduğunu belirtti.

“DÜNYA BARIŞ ELÇİSİYİM”

Daha sonra kendisinden söz eden Turgut Kaçmaz, “Babam, Atatürk’ün askeriydi. 110 yaşında vefat eden son Çanakkale Gazisiydi. Ben emekli öğretmenim ve dünya barış elçisiyim.” dedi. Kaçmaz konuşmasında, “Şehit yakınları ve gazilere verdiğiniz değeri biliyoruz. Yaptığınız hizmetlerinizden dolayı sizlere teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Ziyaret için Turgut Kaçmaz’a teşekkür eden Başkan Yalçın da şehit yakınları ve gazilere yönelik çeşitli hizmetler gerçekleştirdiklerini kaydederek, özellikle Çanakkale’ye tarih ve kültür turları düzenlediklerini vurguladı.

Şehit ve gazilik makamının önemine vurgu yapan Başkan Yalçın “Kayseri Büyükşehir Belediyesinde görev yaparken gezi düzenleyip öğrencilerimizi Çanakkale’ye yolluyorduk. Burada da aynen devam ediyoruz. Ayrıca Talas’ta ikamet eden tüm şehit yakınları ve gazilerimizle sık sık bir araya gelip hasbihal ediyoruz. İstek ve taleplerini karşılamaya özen gösteriyoruz. Bu vatan, şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçlu. Biz de belediye olarak bu borcu ödemeye çalışıyoruz. Sizi de belediyemizde görmekten onur duyduk, şeref verdiniz” diye konuştu.


Son Düzenleme Tarihi : 26 Şubat 2022 08:55