HIZLI MENÜ
 
KULLANICI REHBERİ
 

ŞEHİT FURKAN DOĞAN`IN İSMİ CAMİDE YAŞAYACAK


Talas Belediyesinin desteğiyle hayırsever Mustafa Argun ve vatandaşlarca, 2010 yılında İsrail`in Filistin`e yardım götüren Mavi Marmara gemisine yaptığı saldırıda şehit olan Furkan Doğan`ın adına memleketi Reşadiye Mahallesinde yaptırılan cami ibadete açıldı.

 

Cuma namazı sonrası hizmete giren caminin açılış töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Yavrumuz bizden önce cennete gitti. İnşallah orada bizlere de şefaatçi olur. Diğer yandan camimizi yaptıran hacı amcamızın evladı vefat etti ona da Allah`tan rahmet diliyorum. Camiler bizim gönül iklimini inşa ettiğimiz, huzur bulduğumuz yerler. Allah`a yöneldiğimiz boynumuzu büktüğümüz, en özel anlarımızı paylaştığımız yerler. Allah`ın evini yaptıranlara, hem ayetlerde hem de hadislerde güzel vaatler var. Çocuklarımız camilerden hiç ayrılmasın. Buraların etrafında olsunlar. Eskiden camilere gittiğimizde ufacık gürültü ettiğimizde amcalar bizlere kızar, kulağımızdan çeker, ensemizden vururlar, bizi camiden uzaklaştırırlardı. Azarlanan çocuk camilere gelmez. Çocukların gürültüsü meleklerin cıvıltısıdır. Eğer yavrularımızı camilere alıştıramazsak yarın büyüdüklerinde başka yerlere alışırlar. O yüzden yavrularımızın ellerinden tutup camilere getirelim. Yatsın, kalksın, uyusun, bağırsınlar, bir şey olmaz." dedi. 

Vali Süleyman Kamçı, Furkan Doğan`ın adına yaptırılan caminin hayırseverlerine teşekkür ederek, "Burada yapılacak duaların İslam aleminin birliğine vesile olmasını diliyorum" diye konuştu. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "Geçtiğimiz günlerde bir büyükelçi ziyaretimizde şehrimizin değerlerini sormuştu. Ben de kendisine yer altı kaynaklarımızın olmadığını, bir liman kenti olmadığımızı, ama asıl değerimizin müteşebbislerimizin olduğunu söyledim. Ama bunun da asıl değerli olanı hayırsever müteşebbislerimiz olduğunu belirttim. Çok şükür hayırseverlerimize iyi ki varsınız diyorum. Kazançlarını paylaşmayı bildikleri gibi böyle güzel eserleri de yerel yönetimlerle birlikte inşa ediyorlar." şeklinde konuştu.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise şunları söyledi: "Mustafa Amcaya ve Reşadiyeli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Göreve gelmeden önce bize en çok cami, okul ve sağlık ocağı talepleri vardı. Büyükşehir Belediyemiz ve hayırseverlerimizin desteğiyle bunların birçoğunu hayata geçirdik. İki yıl içinde 4 okulumuz tamamlandı. Ayrıca 8 cami yapımıyla ilgili protokol imzalamıştık, bunların 5`inin inşaatı tamamlanmak üzere. Bugün açtığımız cami haricinde Mevlana Mahallemize 3 cami daha yapılıyor. Öte yandan 2 sağlık ocağını hizmete sunduk. Ayrıca şehit Furkan Doğan`ın mezarında kamulaştırma çalışmaları tamamlanmak üzere, inşallah güzel bir sonuç ortaya çıkacak"

Caminin hayırseveri Mustafa Argun kendisine destek veren herkese teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından Şehit Furkan Doğan Cami, edilen dualar ve kesilen kurdelenin ardından ibadete açıldı.Ekleme Tarihi:

  17.06.2016 16:42:55

Haberi Yazdır:

  İçeriği Yazdır

Okunma:

  3250