HIZLI MENÜ
 
KULLANICI REHBERİ
 

BAŞAKPINAR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ HİZMETTE


Başakpınar mahallesinde yapımı tamamlanan okulun tanıtım programına gerçekleştirildi.

 

Talas Belediyesinin katkılarıyla Büyükşehir Belediyesi ve Fatma- Yüksel Başbuğu ailesi tarafından Başakpınar Mahallesine yaptırılan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve ortaokulunun tanıtım programı gerçekleştirildi.

Başakpınar’daki okul tanıtım töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, okulun fiziki durumuna ilişkin bilgi verdi ve okulun çevre mahallelere hizmet verdiğini belirtti. Okulun yapılması nedeniyle Hayırsever Başbuğu ailesine, Büyükşehir Belediyesi’ne ve arsayı tahsis eden Talas Belediyesine teşekkür etti.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da konuşmasında Talas’ta son dönemde okul yapımına büyük önem verdiklerini belirtti ve “En büyük hayırseverimiz Kayseri Büyükşehir Belediyemiz” dedi. Palancıoğlu, 13 yeni okul için arsa ürettiklerini, ayrıca özel okullara da arsa vereceklerini belirterek Talas’ın eğitim ve öğretim yuvası olmaya devam edeceğini kaydetti. Başkan Palancıoğlu, "Büyükşehir Belediyemiz ile hayırseverlerimiz Fatma Yüksel Başbuğu tarafından tarafından Talas Belediyemizin katkılarıyla yapımı tamamlanan Fatma Yüksel Başbuğu Anadolu İmamhatip Ortaokulu ve Lisesinin tanıtım programını gerçekleştiriyoruz. 2016 yılı içinde Talas`ta eğitim alanında rekor kırdık. Büyükşehir Belediyemiz, hayırseverlerimiz ve belediyemiz ile 6 okulu hizmete açtık. Talas`ta en büyük sorun olan okul sorununu çok şükür çözmüş olduk. Yeni imar revizyonumuz ile 13 yeni okul yapıyoruz. Talas eğitim-öğretim ve kültür ilçesi olmaya devam edecek. Talas nitelikli eğitim öğretim faaliyetleriyle büyük bir hamle yaptı. Özellikle cami, okul, sağlık ocakları temel ihtiyaçlardı bunları yeni yatırımlarla tamamlamaya devam ediyoruz. Hizmetlerimiz yine devam edecek. Mustafa Çelik Başkanımıza ve okulumuza destek veren hayırsever ailemiz Fatma Yüksel Başbuğu`ya içtenlikle teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Okulumuzun Kayseri`ye ve Başakpınar Mahallesi`ne hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’yi her alanda kaliteli ve konforlu bir şehir yapmak için tüm güçleriyle çalıştıklarını dile getirerek, “2016 yılında sadece büyük projeler için 550 milyon liralık yatırım yaptık. 2017 yılında da hem kent merkezinde hem de ilçelerimizde 2017 model projeleri hayata geçireceğiz. Her vesileyle ifade ettiğim gibi çok önemli yatırımlar yapıyoruz; ancak insana yatırıma tüm yatırımlardan daha çok önem veriyoruz. Kayseri’de yaşayan her evladımızın daha iyi eğitim alması için okul yapmak bizim görev alanımızda değil demeden ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz” dedi.

 

 

Ekleme Tarihi:

  6.03.2017 16:48:13

Haberi Yazdır:

  İçeriği Yazdır

Okunma:

  1366