×
100. YIL’A İLK MEKTUP BAŞKAN YALÇIN’DAN100. YIL’A İLK MEKTUP BAŞKAN YALÇIN’DAN

Talas Belediyesinin Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri hız kesmeden sürüyor. Bu kapsamda farklı bir etkinliğe imza atan Talas Belediyesi “100. Yıla Mektup” kampanyası başlattı. Posta kutusuna ilk mektubu atan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, güçlü Türkiye vurgusu yaptı.

Ülke olarak 100. yıla yaklaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Yalçın, “Cumhuriyetimizin 98. yılını kutluyoruz. Bir ülke için 100 yıla ulaşmak önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak hepimiz bunun sevincini, mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. İnsanlarımız 100. yılda nasıl bir Türkiye görmek istiyorlar. 7’den 70’e herkesten duygularını, hayallerini ve yarının güçlü Türkiyesi için yapılması gerekenleri bir mektupla 2 yıl sonrasına aktarmasını istiyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLER DE KATILDI

Rauf Denktaş Ortaokulu öğrencileri de yazdıkları mektupları posta kutusuna atarak duygu ve düşüncelerini aktardı.

Böyle bir projenin parçası olmaktan mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler, ‘Mektubu yazarken iki yıl sonrasını düşündüm. Bu da beni oldukça heyecanlandırdı. Bize böyle bir imkan sağladığı için Talas Belediye Başkanımız Mustafa Yalçın’a teşekkür ederiz” diyerek düşüncelerini aktardı.

MEKTUPLAR 29 EKİM 2023’TE AÇILACAK

Talas Belediyesi hizmet binası önüne konan posta kutusuna 2 yıl boyunca mektup atılabilecek. Biriken mektuplar 2 yıl saklandıktan sonra 29 Ekim 2023 Cumhuriyet Bayramında açılarak değerlendirilecek.


Son Düzenleme Tarihi : 28 Ekim 2021 16:19