×
TALASGÜCÜ SEZONU AÇTI

Talasgücü Belediyespor, 2021-2022 sezonu açılışını yaparak ilk antrenmanını gerçekleştirdi.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Talasgücü Belediyespor, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kulüp Başkanı Yunus İloğlu, AK Parti ve MHP ilçe yöneticilerinin de katıldığı törenle ilk antrenmanını yaparak yeni sezon çalışmalarına başladı.

Teknik Direktör Halil Aslan nezaretinde gerçekleşen antrenmanda sarı lacivertliler, başarılı bir sezon geçirme hedefinde.

Antrenman öncesi açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Halil Aslan, hedeflerinin kupa olduğunu belirterek, “İnşallah bu sezon, takımımızı 3. Lig’e çıkarmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.  Arkadaşlar da gerekeni yapacaklardır. İnşallah bu sezon size bir kupa takdim edeceğiz.” dedi.

“TEMEL PRENSİP: HERKES İŞİNİ İYİ YAPACAK”

Daha sonra konuşan Talasgücü Belediyespor Onursal Başkanı ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, temel prensiplerinin herkesin işini iyi yapması olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Öncelikle sezonumuz hayırlı olsun, bizim prensibimiz şudur: ‘Herkes iyi iş yapacak, işini iyi yapacak.’ Bir zincir en zayıf halkası kadar sağlamdır. ‘Bir halka koptu mu zincir koptu’ denir. Biz çalışma prensibimizi belediyede böyle koyduk.”

Futbolcuların öncelikli iki görevlerinin olduğunu kaydeden Başkan Yalçın, “Sizler bizim kardeşimizsiniz. Sizin iki göreviniz var. Birincisi kendiniz için oynayacaksınız. İkincisi de sizi rol-model olarak gören sizin tanıştığınız ve tanışacağınız futbolculuğu hedef olarak kendine belirleyenlere örnek olacaksınız. Bu çok önemli. Bunun anlamını siz benden daha iyi idrak edersiniz. Biz burada futbol oynarken tribünlere oynamayacağız. Futbolun hakkını vereceğiz. Futbol önce yürekle, sonra zihinle sonra da ayakla oynanır.” diye konuştu.

Konuşmasında “Herkes elini taşın altına koymalı” ifadelerini kullanan Başkan Yalçın, “Futbolu gelecek kuşaklara aktarmada önemli görevler yapacağınızı ve yapacağınız bütün gayretin ve alacağınız başarıların sizin şahsınıza çok şeyler katacağını hatırlatmak istiyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.


Son Düzenleme Tarihi : 10 Eylül 2021 11:43