×
TALAS’IN TARİHİ SOKAĞI ÜÇ BOYUTLU TANITILIYOR

Talas Belediyesi, Tuna Life Alışveriş Merkezi’ne (AVM) kurduğu özel sergi alanıyla tarihi Ali Saip Paşa (Osmanlı Kültür Sanat Sokağı) Caddesini tanıtıyor.

AVM’nin alt katında kurulan, üç boyutlu sokak görseli şeklinde oluşturulan standa gelen vatandaşlar, sokağı ayrıntılı olarak incelerken uzman personeller tarafından da detaylı bilgi alabiliyor. Ayrıca standı ziyarete gelenlere bilgilendirme broşürleri ve puzzle hediye ediliyor.

Hatıra fotoğrafı çektirmek için de uygun ortam sağlayan tanıtım standı, 24 Ocak 2023 tarihine kadar misafirlerini ağırlamaya devam edecek.

“HARİKA OLMUŞ!”

Standı ziyaret ederek sokak maketini inceleyen vatandaşlar, çok güzel bir proje olduğunu ifade ederek Talas’ın ve tarihi mekanlarının tanıtımında önemli bir adım olduğunu dile getirdi.

Her yaştan ziyaretçinin ilgi gösterdiği standı inceleyen Utku isimli bir genç, “Çok güzel bir maket olmuş, Talas’ın tarihi sokağını tanıtıyor, buradan sonra da gerçeğini görmeye gideceğim” dedi.

İlyas isimli bir başka ziyaretçi de sokağın minyatürünü görünce gerçeğini görmek için heyecanlandığını belirterek en kısa sürede Osmanlı Kültür Sanat Sokağını ziyaret edeceğini söyledi.

Barış Koç isimli bir vatandaş da “Harika olmuş, sanki sokağa yeniden gittim” sözleriyle beğenisini dile getirerek herkesin Osmanlı Kültür Sanat Sokağını gezmesi tavsiyesinde bulundu.


Son Düzenleme Tarihi : 20 Ocak 2023 11:18